Jak se mnou jistě budete souhlasit, toužíme my lidé po dostatku peněz. Chceme být finančně zajištění, přejeme si, aby nikdy nenastal okamžik, kdy v peněžence nezůstane ani jediná koruna a kdy budeme mít jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, jak se říká.

Současně ale mnozí z nás neprahnou po tom, aby měli spoustu nějakých kousků kovu nebo ledajakých potištěných cárů papíru. Nechtějí, aby se jim někde doma povalovalo takové smetí, které není k ničemu.

peníze dolary

A co z toho vyplývá? Přece to, že po penězích toužíme ne kvůli tomu, jak vypadají, ale kvůli tomu, co se za nimi skrývá. Peníze chceme, protože symbolizují nějakou hodnotu, kterou jen tak nějaký papír nebo kousek kovu nemá.

A jak se udržuje hodnota takových skutečných peněz, jak se tyto odlišují od něčeho, co by je mohlo aspoň vzdáleně připomínat? V první řadě je pochopitelně nezbytné dohodnout se v rámci určité celé společnosti na tom, co přesně že peníze budou, a pak je nutné zajistit, aby tyto papírky a kovová kolečka http://www.conezlin.cz/index.php%3Frubrika%3D1 byly důvěryhodné. Což znamená i to, že je třeba se stůj co stůj bránit jejich falzifikaci. Protože čím více by bylo v oběhu i imitací skutečných peněz, tím ohroženější by hodnota měny byla, a v krajním případě by pak takové peníze mohly pozbýt i veškerou hodnotu.

portrét z bankovky

A tak se využívají kdejaké bezpečnostní prvky, které by měly být co nejnenapodobitelnější. Aby si nikdo nemohl něco identického s pravými penězi natisknout nebo dokonce jen namalovat. Ale navzdory této skutečnosti se neustále objevují lidé, kteří se pokoušejí udat jako peníze i něco, co ve skutečnosti penězi není. A lidem nezbývá nic jiného, než se mít na pozoru. Abychom nikomu nesedli na lep. A zatímco peníze nejsou vždy pravé FAHD pro změnu to pravé nabízí. Nabízí výhodné půjčky. Aby nikdo z nás nemusel ve finanční tísni zkoušet vyrábět a udávat falešné peníze, které by poškozovaly nás všechny.