Menstruace nepaří mezi nejpříjemnější období, které dívky a ženy mohou prožít. Většinu z nich totiž postihují bolesti nejen hlavy ale i břicha, a v krajních případech mohou přijít i migrény. Není zkrátka o co stát. Během menstruace je potřeba nosit hygienické pomůcky, které mají pohltit všechnu tekutinu a zabránit tomu, aby i jen jedna jediná kapka vytekla ven a ušpinila oblečení. Pro ženy a dívky není nic trapnějšího. I když je menstruace běžná součást života a všichni víme o co jde, zejména dívky na základních a středních školách se za menstruaci velmi stydí kvůli případným reakcím jejich pubertálních spolužáků. Proto je potřeba volit takové pomůcky, u kterých je takové riziko zcela minimální.

bílé kalhotky

Vložky i tampony jsou dávno překonané menstruační pomůcky. Jsou nejen neekologické, ale i neekonomické. I když se dají koupit vložky i tampony za pár korun, jejich nízká cena je zase vykoupena nízkou kvalitou, a u tak levných pomůcek můžete naopak protečení čekat velice pravděpodobně. Jedna z nejlepších pomůcek posledních let jsou menstruační kalhotky. Vyrábí se tak, aby pohltily všechnu tekutinu a ven nevyteklo nic.

žena v kahotkách

Mají několik savých vrstev, díky čemuž vše zůstane uvnitř. Vydrží zhruba stejnou dobu jako vložky či tampony, a je vhodné jich mít na den zhruba stejné množství. Nejlepší je mít tolik kusů, kolik spotřebujete za celou menstruaci vložek a tamponů, abyste nemusela prát kalhotky po jednom kuse. Existují samozřejmě kalhotky na slabou menstruaci a v sortimentu najdete i menstruační kalhotky pro silnou menstruaci, které vydrží i celou noc. Je potřeba vyzkoušet který střih vám padne nejlépe, a jak dlouho vydrží kalhotky u vás. Je vždy samozřejmě nejlepší nečekat celý den a vyměnit je dřív, ale jakmile všechno vychytáte, nebudete chtít nic jiného, a natož vložky či tampony, se kterými se díky kalhotkám rozloučíte napořád.