Dříve se hodně stavěly rodinné domy řadové, prostě se lepily jeden na druhý tam kde bylo zrovna místo. V současné době se staví daleko více samostatně stojících domů, které mají různé půdorysy. Naprostá většina novostaveb je typu bungalov, které si získaly velký počet majitelů především díky své praktičnosti. Je daleko lepší mít přízemní bydlení, je to komfortnější nejen pro vás, ale i pro děti. I na to je potřeba myslet při výběru domu.

nový bungalov

Když už se někdo rozhodne pro stavbu domu, většinou si vybere stavbu nového domu. Z ekonomického hlediska jde často o daleko lepší volbu než je rekonstrukce staršího domu. U novostavby vás nečeká žádné nepříjemné překvapení, kdežto u rekonstrukce se může stát v podstatě cokoliv. Proto je důležité pečlivě zvážit která varianta je pro vás přijatelnější. Jsou lidé, třené zvládají stavbu svépomocí, i když nemají příliš zkušeností se stavbou, ale dokážou se spoustu věcí za pochodu naučit. Jestli nejste dostatečně manuálně zruční, bude pro vás asi nejlepší volba stavba domu na klíč.

stavba domu

Vybrat si můžete třeba bungalov do l půdorys, který je velmi vyhledávaný. Dispozice umožňuje rozdělení domu na užitkovou a klidovou část, takže se obyvatelé nebudou vzájemně rušit. Stavební firmy většinou nabízí dřevostavby a nebo zděné domy. Oba typy domů mají svoje klienty. Někteří jsou spokojeni s dřevostavbou, protože jde o dům, který je poměrně rychle dokončen. Zděný dům tak rychle být hotový nemůže, protože domy se liší postupem stavebních prací. Pokud tedy potřebujete bydlet co nejdříve, určitě je pro vás dřevostavba vhodnější volba. Firmy nabízí svoje vlastní projekty, které je většinou možné individuálně upravit na míru klientů. Ať už si zvolíte jakýkoliv projekt, vždy jednejte rychle, protože je velká nabídka, a tak by firmy nestíhaly stavět domy dostatečně rychle.