Opustit místo stávajícího bydliště a přestěhovat se do nového je náročné nejen po psychické stránce. Nejen, že musíte opustit staré přátele, vyznat se v novém městě a zařídit vše, co je nutné v novém bytě – hlavně se musíte odstěhovat. A pro většinu z nás rozhodně není jednoduché sbalit celý život do několika plastových beden, dóz a přepravek, zabalit nábytek do fólií a ochránit jej před poškozením a necitlivým zacházením ve stěhovacím voze. Bohužel, je to nutné a pro stěhování v drtivé většině případů naprosto nezbytné. Jak se ale neztratit v hromadách věcí a mít vždy přehled o tom, co se v které krabici nachází?

dítě v krabici

Nejprve je nutné nachystat dostatek obalového materiálu, do kterého budete všechny věci z domácnosti balit. Musíte si připravit nejen dostatek krabic různých velikostí, ale i bublinkovou fólií, výplňový materiál, a hlavně zcela nezbytnou lepicí pásku. Určitě je vhodné sáhnout spíše po kvalitnějších kusech, protože často je to právě lepicí páska, které drží všechny věci dohromady. Proto je vhodné podlepit pomocí ní i spodní stranu krabic a pokusit se alespoň částečně zabránit katastrofě, při které se krabice roztrhne a veškerý její obsah skončí na zemi.

pár pes krabice

Pro rychlou orientaci ve velkém množství předmětů je nutné je do krabic rozdělit a správně popsat, co se, ve které z nich nachází. Ještě lepší bude, pokud namísto pouhého obecného popisu napíšete na krabici i několik z důležitých věcí, které jste do ní uložili a tím si pomůžete v rychlé orientaci při dalším hledání. Rozhodně se vyhněte balení po příjezdu stěhovací firmy až k vám domů. Může se vám to dost prodražit, dostanete se do stresové situace, a navíc bude balení nepromyšlené. Vždycky je lepší se připravit předem a se stěhováním je tomu úplně stejně. Vyhnete se tak mnoha problémům, které by vás před příchodem do nového obydlí mohly potkat.