Někdy je potřeba vydržet toho víc než jsme schopni. Máme mnoho povinností nejen v práci ale i v osobním životě a všechny je potřeba zvládnout. Abychom všechno zvládali, často se snažíme fungovat až na pokraj svých sil. To se nám často nevyplácí, protože nakonec si stejně potřebujeme odpočinout a únava se může projevit v nejméně vhodnou dobu.

prášek kratom

Nejhorší je práce v noci
Aby byly zisky co největší, celá řada firem přešla na provoz kde se pracuje v noci. Práce v noci je nepřirozená a velká část lidí ji snáší velmi těžko, jenže často nemají na výběr. Podobně to funguje i nemocnicích, u policie i hasičů. Všichni tito lidé musí být v noci vzhůru a postupem času lidé snáší noční směny hůř a hůř. I proto se tolik lidí uchyluje k používání povzbuzujících přípravků. Nejčastěji se můžeme setkat s energetickými nápoji, které jsou plné cukru a dalších nezdravých látek. Nejsou vůbec vhodné pro starší lidi a mladší ročníky. Někdo nedá dopustit na kávu, ale ani ta nemusí fungovat tak, že po ní člověk vydrží déle vzhůru.

Jednou z látek, které jsou nově na trhu, je kratom. Je to prášek vyráběný z listů tropické rostliny, a má celou řadu účinků. Dokáže člověka udržet vzhůru podobně jako energetické nápoje. Protože je ti ale látka poměrně nová, musí se s ní zacházet opatrně. Rozhodli jste se že jej vyzkoušíte? Udělejte to raději v klidu doma, abyste zjistili, jak na vás bude účinkovat. Jako všechno tak i kratom má řadu vedlejších účinků a každému nesedne.

únava postel

Řada lidí používá kratom k tišení bolesti a k uklidnění. I na vás může působí zklidňujícím dojmem, a možná se vám po něm bude chtít spát. Nepodceňujte možnosti a raději vyzkoušejte tuto novou látku mimo pracovní dobu a řízení motorových vozidel. Ochráníte tak nejen sebe ale i své okolí před přípravnými negativními dopady, které na vás tato látka může mít.