Jen málo lidí je skutečně takových a jen málo z nich si namísto precizně posekané plochy vybere nerovnoměrně posečené místo s vystouplými drny. Bohužel, i tak někdy sečení na trávě může dopadnout. Ideálně tento stav nepůsobí ani na sousedy, ale nejspíš ani na vlastníky dané zahrádky. Proto by bylo možné dobré zkusit najít chyby, které často mohou mít vliv na to, že vaše zahradní chlouba není posekaná tak, jak by měla. A jestliže jste si již na začátku vědomi toho, že tyto chyby napravit nedokážete, stále nevěšte hlavu. Cena sečení trávy vás sice vyjde na něco víc než vlastní snahy se sekačkou, pravděpodobně vám však ušetří i spoustu času a nervů, a hlavně zajistí skvěle posekaný trávník. Pokud si na to však troufáte sami, můžete dle následujících tipů alespoň něco napravit – a třeba právě tím trefíte hřebíček na hlavičku.

Sekačka na trávu

Sečete v nesprávný čas

Tráva by se měla sekat pravidelně, a to zejména v letních měsících, kdy roste doslova jako z vody. Rozhodně byste tedy neměli jednou sekat 3x týdně a poté si vzpomenout až za měsíc. Ideální doba se stanovuje přibližně na sekání jednou týdně – vše je ale vhodné posoudit vlastním okem.

Sečete nesprávnou délku

Sekat příliš nízkou trávu se rozhodně nevyplácí. Nejen, že posekaná plocha poté vypadá poněkud nevzhledně, ale je také nutné si uvědomit, že přílišné sekání může negativně ovlivnit další růst travnatého porostu. Naopak s příliš vysoká trávou si s obyčejnou sekačkou nejspíš neporadíte.

Hromádky hlíny v zahradě

Sečete špatným způsobem

Na sekání trávy je nespočet různých způsobů a každý se snaží ten svůj vydávat za ten nejlepší a jediný správný. Pravdou však zůstává, že najít ideální způsob sečení není vůbec jednoduchým úkolem a možná bude trvat, než se s ním poperete. Mějte však stále na vědomí, že posekat trávu není až tak náročným úkolem a věřte tomu, že tento úkol máte šanci zvládnout i vy.