Stále o tom slýcháme, ale málokdo si to umíme představit, starosti matek samoživitelek. Ať už svobodná matka nebo rozvedená žena, pokud má na starosti péči o dítě nebo děti, bude v neustálém tlaku, co se bude týkat finanční situace. Málokterá vydělává tolik, aby to vynahradilo i příjem otce dětí.

rozvod

Výchova dětí je sama o sobě velmi náročným úkolem a pokud se to celé zkomplikuje, že je matka na děti sama, je to velice složitá situace. Výživné na dítě nikdy plně nevynahradí příjem obou rodičů ve společné domácnosti. A tak matky samoživitelky řeší každý měsíc finance a zvažují, co si mohou dovolit a co nemohou. A nejhorší je, pokud otec dítěte nepřispívá výživným vůbec. Nekonečné soudy, které v naší republice trvají neskutečně dlouho, nejsou úplně zárukou finanční spokojenosti. Matky samoživitelky si musí často pomáhat nejen obrovským šetřením na všem, na jídle, na oblečení, o dovolené si často nechávají jen zdát a děti z takovéto neúplné rodiny často poznáte jak se říká už z dálky.

rozvod

Mnohdy se v manželství situace tak vyhrotí, že rozvod je nejlepší řešení a ženy do toho jdou i s vědomím, že budou složitě řešit finance. A co když je nutností i získat nějaké vlastní bydlení? Nečekejte, že vám dá někdo hypotéku bez dokládání příjmů Nebankovnihypoteka.cz, ty jsou vždy základ pro získání hypotéky, ale pokud se chcete osamostatnit a potřebujete hypotéku, můžete mít v bance jako samoživitelka problém.

Rozvodem vám začne nová etapa, kterou někdy musíte začít i v novém domově. Ale jak se dostat k bytu, když nájem může být stejně vysoký jako hypotéka? Není praktičtější si byt koupit a bydlet ve svém? Hypotéku jako samoživitelka budete mít možná problém splácet, ale necháte-lis i nastavit výši splátek, kterou víte že zvládnete, je to jistě lepší řešení než platit vysoký nájem. Bydlet můžete začít i v maličkém bytě a až děti povyrostou můžete se poohlédnout po něčem větším.