Základem péče o bazénovou vodu je důkladná a pravidelná chlorace. Ovšem tento proces nemusí vždy probíhat za pomocí chloru. Je spousta lidí, kteří jsou na tuto chemikálii alergičtí nebo citlivější, nebo jim vadí chlorový zápach či další vlastnosti chloru, díky kterým se mění i vlastnosti bazénové vody. Pokud je Váš bazén vybaven salinizační jednotkou, můžete Vaši bazénovou vodu ošetřovat za pomocí solného roztoku a to jak běžného, tak vytvořeného z mořské soli.
voda z vlasů
Nejenže kvalitní mořská sůl dokáže díky procesu, který probíhá v salinizační jednotce, dokonale vydezinfikovat bazénovou vodu tak jako chlor, ale ještě navíc je právě vhodná pro plavce s citlivější pokožkou či dokonce pro lidi náchylné k nejrůznějším kožním problémům, kteří by se v běžné chlorované vodě koupat ani nemohli. Jde o velmi výjimečný materiál, díky kterému si mohou koupání v domácích bazénech dopřávat opravdu všichni.
V naší opravdu široké nabídce přípravků bazénové chemie najdete mořskou sůl od italského či portugalského dodavatele a to v dokonalé přímo potravinářské kvalitě a čistotě, zbavenou jodidů a dalších znečišťujících látek a nežádoucích prvků, které by mohly způsobovat nežádoucí hnědé zbarvení bazénové vody. Stačí si jen vybrat dodavatele, který Vám nejvíce vyhovuje a také samozřejmě velikost balení, které potřebujete.
palmy u bazénu
Kromě toho, že se mořská sůl využívá v salinizačních jednotkách ke chloraci vody, lze ji využít i v bazénech bez salinizační jednotky k vytvoření právě vody podobné té mořské, která velmi příznivě působí na pokožku plavců, jak již bylo zmíněno. Samozřejmě je důležité využívat i dalších přípravků bazénové chemie a pravidelně provádět kontrolu za pomocí testeru a sledovat hlavně PH vody, které se díky tomuto přípravku a také díky salinizační jednotce samovolně zvyšuje. Ale i tak pro využívání blahodárných účinků solných koupelí doporučujeme využít jinou nádobu než bazén, protože moc vysoké koncentrace tohoto přípravku mohou mít korozivní účinky.