Koupání se na zahradě ve vlastním bazénu není vždy bez rizik. Důležité je používat vhodnou dezinfekci i další prostředky, které jsou nutné k udržení čisté vody.

Skvělý doplněk

Kdo by nechtěl mít vlastní koupací plochu rovnou před barákem, že ano? Pokud máte vlastní domek i s přilehlým pozemkem, můžete toho docela snadno dosáhnout. Není k tomu potřeba skutečně mnoho, stačí si koupit či vybudovat svépomoci vlastní koupací plochu. To zní poměrně pracně, případně draze, ale ne vždy tomu tak musí být. Není potřeba vyrábět si vlastní přírodní jezírko ani si kupovat předražené zapuštěné bazény. Pokud si přejete se občas jen trochu zvlažit, bude vám bohatě stačit i některý z nadzemních modelů.

Děti ve vodě

Ty nejsou tak drahé jako zapuštěné typy, a navíc mají velkou výhodu v tom, že není nutné kvůli nim vyvářet žádné pracné, a hlavně drahé projekty a také se to obejde bez jakýchkoliv stavebních prací. Stačí jen smontovat dohromady pár dílů a můžete se koupat. Tedy až poté, co se postaráte o čistotu vody.

Bez dezinfekce ne

Hodně lidí si myslí, že mít vlastní koupací plochu je prakticky bezpracná záležitost. Do jisté míry je to pravda, ale bezpracná neznamená automaticky bez nutnosti investovat. A investovat budete muset, a sice do dezinfekčních prostředků. Ty nejsou úplně nejlevnější, a hlavně je budete muset nakupovat pravidelně. Nejběžnější dezinfekčním prostředkem v našich zeměpisných šířkách je rozhodně chlór a jeho varianty. Je vysoce efektivní, a navíc není přeci jen zase tak drahý jako konkurence, ale někomu může smrdět a také způsobuje i nepříjemné vyrážky. Alternativou pak může být třeba aktivní kyslík. Ten je ovšem dražší.

Vylézání z vody

Nejen proti listí

Vhodným prostředkem pro udržení vody v čistotě je i solární plachta na bazén. Z logiky věci ji nejde využívat neustále, ale pokud vám do vody padá často listí, minimálně na noc byste ji aplikovat měli. Ušetříte si pak spoustu práce ráno, kdy budete muset pracně vytahovat napadané listí a další smetí z hladiny. Navíc dokáže tahle plachta kapalinu také docela dobře ohřát, což je další plus. Zvláště pak za cenu, za kterou se tento doplněk prodává.