Revitalizace a zateplování bytových domů probíhá v naší zemi již řadu let a budete-li projíždět autem po městech a obcích a rozhlížet se kolem sebe, na mnoha místech spatříte krásně vybarvené odstíny fasádních barev na průčelích i bocích obytných bloků. Mezi nimi však objevíte i stavby, které jsou stále v původním stavu. Zda je to dobře nebo špatně, ponecháme na vaší myšlenkové úvaze, nicméně je to vždy příležitost alespoň k zamyšlení. Mít zateplený dům je zejména v dnešní době rostoucích cen energií poměrně zásadní a hlavně nelze očekávat, že by ceny klesaly, spíše se očekává vzestupný trend.

lešení na domě

Rozhodnutí o zateplení objektu ale může padnout ze dne na den, zkrátka se sejdou na domovní schůzi členové SVJ a poté, co předseda nastíní dobrou situaci ohledně výsledků hospodaření s příjmy a výdaji ze společné kasy, lidé si zateplení fasády odhlasují a může se přistoupit k objednávce u stavební firmy.

zateplování fasády

Oslovíte-li Stavby v Ostravě https://www.stavby-basel.cz/, tedy firmu, která provádí zateplování domů na klíč, máte spolehlivého partnera pro vaše specifické požadavky. Domy lze zateplovat fasádním polystyrenem nebo minerální vatou, záleží na vašem rozhodnutí a finančních možnostech. Součástí prací mohou být i rekonstrukce balkonů či lodžií a další stavební práce, záleží vždy na dohodě a vašich preferencích.

Částečně nebo naráz – jistou možností je provést zateplování domu „per partes“, tedy po částech, například se v jednom roce zateplí severní a západní průčelí a jižní a východní strana se prozatím ponechá v původním stavu a po našetření dalších úspor v průběhu dalšího roku se pak zateplování dokončí. Co vám však nedoporučujeme, jsou úvěry, vždy je rozumnější mít finanční rezervu a vyplácet stavební práce odtud, než zbytečně na úrocích přeplácet a navíc riskovat problémy v případě opomenutí některých dlužných plateb.