Vodní dýmka neboli shisha je trochu jiný způsob kouření. Dýmka funguje tak, že se filtruje kouř přes vodu ve váze. Měla by tedy být o něco méně škodlivá než je kouření normálních cigaret. I proto si ji dávají občas i nekuřáci, kteří se normálních cigaret ani nedotknou. Vodní dýmku je často možné si dát třeba v čajovně nebo v shisha baru, ale samozřejmě si ji můžete připravovat doma. Příprava vodní dýmky je snadná, ale musíte mít všechno co je k tomu potřeba.

muž dýmka

Základem pro přípravu dýmky je samotná váza, která musí být dostatečně velká a stabilní. Nekupujte si malé dýmky, které mají sotva 20 centimetrů. Nebude fungovat dobře a je to spíš ozdoba na poličku. Dostatečně velká váza je také lepší pro případ, že byste si chtěli dát dýmku ve vícero lidech, jak se často dělá. Vázu si můžete pořídit jednobarevnou, ale dají se pořídit i vázy v moderním a jedinečném designu. Pro domácí použití dýmky byste měli mít připravené i místo, kam budete dýmku odkládat. Myslete na to že váza je skleněná a mohla by se rozbít.

Samotné tělo je vyrobeno z kovu, proto je po dokouření důležité vodu vylít a tělo vysušit, zabráníte tak vzniku koroze. I s povrchovou úpravou je možné že by se mohla začít tvořit. Hadice jsou většinou z gumy, ta nevyžaduje speciální zacházení. Korunka bývá keramická nebo hliněná, a i u ní je potřeba dbát na to, aby se vám nerozbila. Vršek korunky, kam se pokládají uhlíky, bývá taktéž kovový.

vodní dýmka

Jaký tabák?
Do vodní dýmky rozhodně nepatří klasický suchý tabák. Do vodní dýmky patří speciální vlhčený tabák, který produkuje hustý dým. Můžete si dát tabák v mnoha příchutích, a nejvíce se prodávají ovocné. Dopřát dýmku si můžete doma, ale klidně i na chatě nebo dokonce na nějaké oslavě. Kouření dýmky navozuje pohodu a klid, a vychutnat si ji můžou lidé už od 15 let dokonce i v čajovnách.