Možná si říkáte, že jak by někdo mohl skončit během stěhování na ulici? Je to ale přitom https://www.databazeknih.cz/knihy/byt-pritom-266150 velmi jednoduché se tam dostat. Dojde k tomu tak, že vy dostanete lhůtu k odstěhování. Bavíme se teď o stěhování nedobrovolném, kdy vás pronajímatel bytu buď vyhodí, nebo tam potřebuje ubytovat někoho jiného, třeba sebe. Dá vám tedy určitou dobu, do které se musíte přestěhovat a předat klíče a vy to třeba nestihnete. V tomto případě mu to je úplně jedno, smlouva mu skončila, a proto byste se vy měli někam přestěhovat, klidně i na ulici. Zkrátka pokud nemáte přestěhovány věci, tak si budete muset zavolat službu na vyklízení nemovitostí a nechat si dům nebo byt vyklidit.

stěhování

Samozřejmě to stojí nějaké peníze, ale ve výsledku je to ještě lepší, než aby vám byt vyklízel někdo známý, který stejně nemá takovou kapacitu a nemá dost možná ani auto na stěhování, a tak by vám ty velké věci nepřestěhoval. Měli byste si proto dávat pozor na to, kdy je ten termín a jestli vše stíháte. Pokud vám stěhovací služba řekne, že vám to nemůže teď přestěhovat, že má plno, tak si najděte nějakou jinou, která plno mít nebude. To se snažte a určitě nějakou takovou najdete, není možné, aby všechny měly plno. Zkuste jim třeba nabídnout i nějakou vyšší částku a třeba na to kývnou a čas si na vás udělají i mimo pracovní dobu, to se ale musíte chovat opravdu hezky a slušně a něco jim za to nabídnout, aby vám na to kývli.

krabice

Vždy se ale snažte si ten termín hlídat tak, abyste se nemuseli stěhovat na poslední chvíli někdy den před tím, protože se může stát, že se všechno nepřestěhuje za jeden den, takže si hlídejte čas, ať nemusíte být nějaký čas na ulici s dalšíma x věcmi. Navíc pronajímatele nebude zajímat, proč to nemáte přestěhováno, prostě je to vaše povinnost a pak už v bytě nemáte co dělat, jinak si budete muset kvůli jednomu dnu zaplatit celý nájem na další měsíc.