Pískoviště, to by nemělo chybět u žádného domu, který má zahradu. Pokud máte tu možnost a chcete dětem zpříjemnit pobyt na zahradě a chvilku si oddechnout tak pískoviště je to co právě hledáte. Za mě je to jedna z nejlepších investic na zahradu pro děti. Které dítě by nemělo rádo se hrát v písku, stavit si různé kopečky, hrady, tunely anebo si jen tak v něm hrabat. Děti se zabaví na dlouhou dobu, a ne jenom děti, ale jistě i rodiče si rádi vytvoří nějakou tu bábovičku pro radost. Pískoviště se objevují snad všude na dětských hřišť, ale pokud tuhle možnost nemáte a takové hřiště je daleko, tak pokud se vám nabízí místo na zahradě hurá pro něj.

písek

Ale jak pískoviště vybrat. Určitě máte na výběr spousty pískovišť. Ale vybírejte takové, které bude mít dlouhou životnost. Na trhu je spousta druhů, můžete koupit klidně i plastové, většinou jsou to uzavíratelné mušle, ale bohužel kolikrát takový prostor je nedostačující, a dokonce plast není na pořád a lehko se při špatné manipulací může ulomit. Tím vznikne i ostrá hrana o kterou by se děti mohli poranit. Ideální je pískoviště vyrobené ze dřeva. Hodí se hlavně všude. Sama jsem dlouho přemýšlela, jaké pískoviště bych měla pořídit, tak aby bylo bezpečné, hodilo se k našemu domu, a hlavně aby z něj měly kluci radost.

písek

Samozřejmě že u mě vyhrála varianta ze dřeva. Dále jsem přemýšlela kam ho umístit, tak aby na ně při dovádění nehřálo moc sluníčko, ale zase jsem ho nechtěl dávat do stínku, aby jim tam potom třeba nebylo chladno jak se sluníčko schová. Náhodu jsem narazila na stránku, kde prodávají dětské hřiště a našla jsem tam i přesně to co hledám. Dřevěné pískoviště se stříškou jasná volba pro mě a už jsem jiné nechtěla. Stříška hezky děti ochrání na sluníčku a nemusím tak přemýšlet kam se pískoviště umístí. A na víc skvělé je na tom, že pískoviště dokážeme zvládnout postavit i my bez jiné pomoci.