Voda v bazénu jen tak nevydrží, a proto se o ni musíme přes koupací sezónu starat. Neobejde se to ani bez bazénové chemie, která zajistí krásně čistou vodu.

Chemie do bazénu

Základní prostředky

Pro udržení krásně čisté vody v bazénu přes celou koupací sezónu se neobejdeme rozhodně bez alespoň základní chemie, protože ta Vám opravdu zaručeně pomůže. Vůbec nejčastějším přípravkem je bezesporu chlór, jenž se používá i na velkých koupalištích, přičemž zde je množství nečistot opravdu velké, ale chlór si s nimi zaručeně poradí. Pokud dodržíte správné dávkování udávané výrobcem, tak se rozhodně nemusíte ničeho bát.

vnitřní bazén

V dnešní době jsou velmi oblíbené tablety, protože ty se rozpouští postupně, a navíc si nemusíte lámat hlavu s přesným odměřováním množství účinné látky. Nesmíme zapomenout ani udržování pH hodnoty vody v normálu, protože bez toho nemůžeme používat efektivně další chemii. Pokud bude hodnota mimo normál, tak není nic snadnějšího než koupit speciální prostředky, které můžou pH zvýšit i snížit. Není problém vyřešit i nadbytek řas či zakalenou vodu, protože na vše existují přípravky.

Vločkovač

Jestliže chcete opravdu čistou vodu, tak kromě chemie se to neobejde ani bez mechanického čištění, mezi které patří bazénová filtrace a vysavač, což zbaví vodu většiny nepořádku. Bohužel voda bez dozoru se může třeba po týdnu bez údržby poměrně hodně zakalit. Klidně můžete jednou zapomenout, nebo odjet na dovolenou a už po prvním pohledu bude zjevné, že se ve vodě nedá koupat.

chemická látka

Průzračnost v takovém případě zmizí a vystřídá ji nepříjemný zákal, kterého se musíme co nejdříve zbavit. K tomu nám skvěle poslouží vločkovač do bazénu Chlorito.cz, který je pro tuto práci stvořený. Jeho kouzlem je výjimečná látka, přičemž ta zajistí sloučení všech drobných nečistot, což znamená, že částice jsou opravdu dostatečně velké na to, aby je hravě vyfiltrovala bazénová filtrace, takže se vyhnete napouštění celého bazénu od znova. Jsou i prostředky, díky kterým nečistoty klesnou na dno, takže je stačí pohodlně vysát.